10 Haziran 2009 Çarşamba


Fenerbahçe forması çok kutsal bir formadır ve Türkiye Cumhuriyetinin formasıdır...

Mehmet Topuz Fenerbahçe formasını giymelidir... Mehmet Topuz transferi Türkiye’de büyük ses getirdi. Bu karmaşık transfer hikayesi ne ilk ne de son olacak. En güncel olması sebebiyle değerlendirilmesi gereken bir transfer olduğu kesin. Kayserispor’un mantık dışı bir şekilde geçmiş yıllarda teklif edilen -Türkiye piyasası için- astronomik rakamları ret etmesinin pişmanlığını yaşadığını düşünüyorum. Mehmet Topuz bir Messi değildir ancak iyi bir futbolcudur. Kayserispor bonservisini elinde bulundurduğu her futbolcusunu istediği kulübü satma hakkına sahiptir. Mehmet Topuz’da profesyonel bir futbolcu olarak dilediği kulübe gitme hakkına sahiptir. Büyük kulüpler büyük futbolcular transfer eder. Büyük kulüpler istedği futbolcuya forma giydirir. Fenerbahçe, Mehmet Topuz gibi futbolculara da Fenerbahçe forması giydirmelidir. Mehmet acele edip yanlış kararlar vermiş olabilir. Bu tip kararların örnekleri çoktur. Önemli olan yanlışlardan dönmektir. Yanlışı bir başka yanlış ile düzeltmeye çalışırsanız hayatınız boyunca pişmanlık duyabilirsiniz. Formasını giymek isteyen her futbolcu Fenerbahçe istediği sürece formasını giyebilir. Neler yaşanmış olursa olsun geriye bakmanın bir manası yoktur. Fenerbahçe Spor Kulübü Mehmet Topuz’u istiyorsa alır ve almalıdır da. Fenerbahçe forması çok kutsal bir formadır ve Türkiye Cumhuriyetinin formasıdır. Bu bir onur ve gurur meselesi değildir. Çok basit bir anlamı vardır bu transferin;

FENERBAHÇE İSTEDİĞİ FUTBOLCUYA FORMASINI GİYDİRİR

Volkan Demirel kalmalıdır..

Volkan iyi bir bir kaleci olmanın yanısırısa kalpten Fenerbahçe’lidir. Performansını çok daha fazla arttırması gerektiğine inanıyorum. Volkan öyle bir kaleci ki isterse, kendini verirse Avrupa’nın ilk 5 kalecisinden biri olabilir. Olabilir çünkü o potansiyel onda var ancak kendisini takıma tam vermemesi sebebiyle çok ciddi hatalar yaptı geçmişte. Halbuki futboldan başka bir sey düşünmeyen Volkan bu eleştirelere maruz kalmayabilir. Daum geçmiş yıllarda “kalede gördüğümde dehşete düşüyorum” demişti bugün anlaşma imzalarken takımda kalmasını istediği ilk isim Volkan Demirel. Volkan kendisini sevenleri ve güvenenleri imza attıktan sonra göstereceği performans ile cevap vermelidir.Volkan’ı Volkan yapan Fenerbahçe’nin iyi bir Volkan’a, Volkan’ın da Fenerbahçe’ye ihtiyacı var. Fenerbahçe ile Volkan arasında para söz konusu hiç bir zaman olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır çünkü Volkan para işlerini hiç bir zaman konuşmaz.

Volkan Ballı bu kulübün çok önemli dengelerinden biridir...

1993 senesinde Volkan Ballı`yı ilk tanıdığımda müthiş bir Fenerbahçe`li olduğu anlamıştım. O dönemlerde yabancı futbolculara yaptıkları yardımlar sayesinde Türkiye`ye gelen yabancı futbolcuların yerleşmesinde ve ortama alışmasında çok büyük pay sahibi olmuştur Volkan Ballı. Yıllar sonra idari menejerliğe getirilen Volkan Ballı futbolcular ile ilişkisi, yönetim ile seviyeli diyaloğu, ketum olması ile birlikte ağzının çok sıkı olması ve herşeyden önce taraftarımızın haklı sevgisini alarak önemli bir yer edinmiştir camia içerisinde. Volkan Ballı`nın hizmetleri devam etmelidir. Zira kulübe vermesi gereken çok şey vardır.

Transfer çalışmaları hızla yapılıyor..

Muthiş bir transfer dönemi geçireceğimizi düşünüyorum Fenerbahçe adına. Bilica ve Bekir’e hoşgeldin diyorum. İki önemli transfer ile başladık transfer sezonuna. İki futbolcunun da başarılı olmasını diliyorum. Selçuk’un sözleşmesini uzatması sevindirici. Kurulan kadroya girmesi için çok daha fazla mücadele etmek zorunda kalacak Selçuk zira hedeflenen kadro çok umut verici. Transferlerde beklentinin doğru oluşması adına iletişimin öneminin altını bir kez daha çizelim.

Metin Şen

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BUNLARI DA TAKİP EDİN

Bu Blogda Ara

İzleyiciler