4 Kasım 2009 Çarşamba

PAPAZIN ÇAYIRINDAN ALINTI

Aynısını Bir GS’li Yapsa Kıyamet Kopmuş Gibi
Ağlardık!Roberto Carlos'un Keita'nın apış arasına tekme attığını gösteren o görüntü. Çirkefsin Roberto, Hainsin Roberto.

İşte sonunda itiraf ediyorum. Tane tane gideceğim, 1) Ercan’ın yaptığını GS’li biri yapsa kıyamet kopmuş gibi ne demek, ahiret hiç yokmuşçasına ağlardım. Yapardım bunu. Düşün bir Galatasaray - Fenerbahçe maçında Galatasaray galip gelecek bir Galatasaraylı da “nasıl siktik ama” diyecek! UUU. Vaaay. İşte bunu kabul edemem. Bu zamana kadar hiçbir Galatasaraylı yorumcunun da böyle konuştuğunu zannetmiyorum. Peki nasıl kınardım? Elbette Galatasaraylı kardeşlerim, objektif Galatasaraylı arkadaşlarım gibi! Amına koyayım yazardım, orrrrrrrrrrrspu çocuuuuuuuuu diye bağırırdım, türlü çeşit cinsel fanteziyi detaylı bir şekilde zikrederdim. Neden? Çünkü küfür edilmesine çok karşı bir insanım ben. Belirli konumlara gelmiş insanlar arkadaşları arasında şakalaşamaz, şakalaşırken küfür edemez, çünkü bu görüntüler montajlandıktan sonra bir kasette 3 sene saklanıp yeri geldiğinde Feysbuktan, Youtube’dan yayınlanabilir. Bu normal. Bu doğal. Küfretmek? 0 yanlış. Amına korum küfredenin. Yarraklar! Terbiyesiz herifler! İlkesizler!

2) Keita bir azizdir. Bunu burada bir kere söyleyelim. Kendisi bir futbol kahramanıdır, takımı için yumruğu Roberto Carlos denilen bücürün gözüne basmış, sümsüğü yapıştırmıştır. Bu durum objektif ve ahlaklı GS’li arkadaşlar gibi at gözlüğü takmadan tepki verirsek, keşke uçan tekme de ataydı, kafasını da yaraydı, üstünde zıplayaydı da diyebiliriz. Buna kırmızı kart veren hakem de Fenerbahçe yanlısı taraflı bir insandır. Niye? Çünkü tahrik edene kırmızı yok, yumruğu çakana, delikanlıya, has erkeğe kırmızı var! Yok ya! Misal sen şimdi birini tahrik ettin, üncük dedin, bacağına sarıldın, o da çekti seni 4 yerinden vurdu, mermi manya yaptı. Bu durumda ne olur? Tabi ki vatan için kurşun atanda, yiyende. Haklıdır adam. Tahrik etmeyeydin, kurşunları yemeyeydin. Bu konularda farklı düşünen ve maktülü vuranı cezalandıran Türk Ceza Kanunu da Fenerbahçelidir. Taraflıdır. At gözlüklüdür. Niye? Çünkü Çatlı abimize suçlu, Keita’mıza da neler neler diyorlar. Halbusi tam tersine olması lazım. Vurulan suçlu, vuran güçlü, haklı. İşte objektif yorum. İşte tarafsız, ahlaksız, lafı gediğine koyan, analiz.

3) Metin Özülkü Shabani Nonda ile bir gece geçirsin demek seviyeli, hak edene hak ettiği gibi hak ettiği dilde eleştiridir. Galatasaray’ı yendikten sonra amına bile koyduk ama demek ise alenen terbiyesizlik. Yani Metin Özülkü’nün, gerçek bir şahsın, Shabani Nonda ile cinsel bir ilişki kurmasını ima edebilirsin, ama futbol muhabbetlerinin en sıradanı olan bir takım diğerini yendikten sonra koyduklu koymadıklı muhabbeti yapamazsınız. Nitekim Ali Sami Yen Tribünleri, Ultraslan kafilesi, Galatasaray taraftarları hayatta koymalı moymalı muhabbet yapmamışlardır. Dolayısıyla kabul etmemiz gerekir, makul eleştiri herhangi bir Galatasaraylının yaptığı herhangi bir eleştiridir, makul olmayan, ahlaksız olan, at gözlüklü eleştiri bir Fenerbahçelinin yaptığı herhangi bir eleştiridir. Eleştirinin / analizin içeriği bu durumu değiştirmez.

4) Galatasaray çok büyük lan. Olm kupaları var. Platininin sözü var. Bizim tek amacımızsa Galatasarayı yenmek. Çok seviniyoruz lan Galatasaray’ı yenince, sezon bitiyor bizim için. Oh diyoruz, rahatlıyoruz, sonra koy götüne rahman gitsin. Ama Galatasaray öyle mi? Fenerbahçe’yi yendikten sonra bir beis, bir sıradanlık, Fenerbahçe maçlarında bir rahatlık, özenmemek elde değil. Hele Fenerbahçe yendikten sonra yaşadıkları o naif umursamazlık, o “bizim için bu hiçbir şey ifade etmiyor” duygusu, 1 hafta boyunca süren yakarışlar, Bünyamin Gezer’den başlayıp, stadda, teknik direktöründen başkanına kadar süren dert yanma, yerinme, isyan etme, sahada yumruk atan futbolcuyu aziz yumruk yiyeni çirkef ilan etme, adamın üstüne “a… s…. Adam ol” diye koşan arkadaşı kral, nasıl koyduk diyeni istifaya davet eden eşitlikçi, adil, makul tutum? Platininin sözüne ekstra kat çıkmak istiyorum, “Büyük takımlar kazandıkları kupalardan, küçük takımlar büyük takımları yenmelerinden, rezil takımlar ise nasıl yenildiklerinden bahseder” Galatasaray’ın vakur duruşu, bundan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BUNLARI DA TAKİP EDİN

Bu Blogda Ara

İzleyiciler